تلفن (خط ویژه):

فرم پرسش و پاسخ

پرسش تاریخ پاسخ
آیا امکان دارد نتیجه یک آزمایش در آزمایشگاه های مختلف، متفاوت باشد؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ از آنجایی که در آزمایشگاه های مختلف از دستگاه ها و کیت های مختلف استفاده می شود و در برخی موارد حتی در یک آزمایشگاه بدلیل نبودن کیت مارک قبلی مجبور به استفاده از کیت با برند دیگری شود از این رو نرمال‌ها و واحدهای آن آزمایش با هم فرق می‌کند و در نهایت جواب‌ها متفاوت می شوند البته نمی‌توان منکر این موضوع باشیم که جواب‌ها به علت سهل انگاری پرسنل – استفاده نکردن از کیت های مرغوب و خطاهای آزمایشگاهی با هم می‌توانند متفاوت باشند از این‌رو مشتریان بایستی با بصیرت بیشتری نسبت به انتخاب آزمایشگاه مبادرت ورزند.
زمان لازم ناشتا بودن برای آزمایش چقدر است؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ نسبت به نوع آزمایش ها ممکن است زمان لازم ناشتا بودن و متفاوت باشد. آزمایش هایی که ناشتا بودن ضروری نیست، حداقل 5 ساعت لازم است. بعضی آزمایشات احتیاج به 8 الی 10 ساعت، 10 الی 12 ساعت، 12 الی 14 ساعت ناشتا بودن دارند. برای نوزادان هم باید قبل از نوبت اول شیردهی جهت انجام آزمایش مراجعه کنند.
آیا تمام آزمایشات پزشکی باید صبح انجام شوند؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ خیر، با توجه به شرایط زمانی آزمایشگاه و همینطور نوبت دهی و ناشتایی و شرایط قبل از آزمایش زمان انجام آزمایش مثل صبح بودن می تواند فرق کند.
چرا برخی از آزمایشات پزشکی تکرار می شوند؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ برخی از آزمایشات برای ایجاد اطمینان بیشتر و ارزیابی بیمار در دوره های مختلف و طبق توصیه پزشک، باید تکرار شده و یا نتایج مقایسه گردد.
جهت اطلاع از هزینه آزمایشات مختلف از چه راهی اقدام کنیم؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ برای اطلاع از آخرین هزینه آزمایشگاه رصد با شماره تلفن ۷۱۳۶۵ برای استان تهران و شماره تلفن ۷۱۳۶۵-۰۲۱ برای دیگر استان‌ها تماس بگیرید.
اگر داروی خاصی مصرف می‌کنیم، نیاز است قبل از انجام آزمایش آن دارو را مصرف نکنیم؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ در این مورد برای قطع نمودن مصرف داروهای خود با پزشک خود مشورت کنید.
آزمایشگاه رصد با چه شرکت های بیمه ای قرارداد دارد؟ ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ بیمه های پایه: تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، خدمات درمانی / بیمه های تکمیلی: دانا، SOS، کوثر، آتیه سازان حافظ، سینا، البرز، معلم، نوین، سامان، سرمد، تجارت نو، میهن، تعاون، بیمه ما، بیمه رازی، بیمه شهرداری، آرمان، بیمه کارآفرین، بیمه ملت، پارسیان، بیمه دی ، بانک مرکزی، بانک ملت، بانک کشاورزی، بانک تجارت، بانک صادرات، بانک اقتصاد نوین، بانک سپه، بانک توسعه تعاون