تلفن (خط ویژه):

آزمایشات طب کار

  • ۱ نمایش

آزمایشات طب کار

آزمایش طب کار چیست؟

آزمایش طب کار یکی از موارد بسیار مهمی است که برای استخدام و همچنین بررسی شرایط جسمانی افراد استخدام شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این آزمایش به منظور بررسی میزان سلامت جسمانی افراد و همچنین تعیین میزان آسیب های احتمالی ناشی از شرایط کار در افراد استخدام شده، انجام می گیرد. این آزمایشات جزئی از قوانین کار است و انجام آن طبق ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی الزامیست.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک رصد به عنوان مرکز آزمایشگاهی با مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان آماده است تا هرگونه درخواست مرتبط با آزمایش طب کاری که توسط شرکت ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی مورد درخواست می باشد را پذیرش کرده و در اسرع وقت نسبت به جوابدهی این آزمایشات اقدام نماید.

آزمایش طب کار چند دسته است؟

آزمایش طب کار شامل بررسی ها و آزمایش های مختلفی می باشد که به چند دسته کلی زیر می توان تقسیم بندی کرد:

  • آزمایش­ بدو استخدام
  • آزمایش معاینات دوره ای (سالیانه-فصلی)
  • آزمایش معاینات ویژه و چکاپ کارمندان
  • آزمایش عدم اعتیاد

هزینه طب کار چقدر است؟

هزینه‌ی انجام خدمت معاینات طب کار برای هر نفر، مطابق تعرفه ابلاغی انجمن طب کار است که متناسب با شرایط شرکت ممکن است هزینه تغییر پیدا کند. در صورتی که نیاز به مشاوره و ثبت درخواست آزمایش طب کار دارید، می‌توانید با شماره ۷۱۳۶۵ داخلی 320 تماس بگیرید. البته بهتر است بدانید که هزینه طب کار معمولا به عهده کارفرماست و اگر این چنین باشد، نیازی به نگرانی بابت آن وجود ندارد.