آزمایش بررسی کامل ژنوتایپ های HPV

شبکه آزمایشگاهی رصد افتخار تا اعلام نماید آزمایش بررسی کامل ژنوتایپ های HPV را به صورت Home Made توسط اساتید و محققان این شبکه با متد استاندارد جهانی در آزمایشگاه مستقر نموده و از این پس انجام این آزمایش با شرایط جدید در شبکه آزمایشگاهی رصد امکان پذیر خواهد بود.

با توجه به اهمیت بیش از پیش سرطان رحم و با توجه به شیوع این بیماری در بین بانوان، موضوع غربالگری این بیماری بیشتر از قبل مورد توجه مردم و پزشکان قرار گرفته است. آزمایشهای مختلفی برای تشخیص پیش از موعد این ناهنجاری ها وجود دارد که از آنها می توان به پاپ اسمیر و آزمایش HPV اشاره کرد که آزمایش بررسی ویروس پاپیلومای انسانی، آزمایشی دقیق تر و حساس تر است. در کشور ما تا کنون این آزمایش به صورت مثبت و یا منفی گزارش می شد که اخیرا بعضی از مراکز آزمایشگاهی انواعی از ژنوتایپ های مختلف این ویروس را برای پزشکان گزارش می نمایند که هم از لحاظ تشخیص و هم از لحاظ درمان بسیار ارزشمند می باشد. مشکلی که در گزارش کردن ژنوتایپ های مختلف این ویروس وجود دارد هزینه بالای این آزمایش برای بانوان عزیز است.

شبکه آزمایشگاهی رصد با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و لزوم انجام آزمایشهای غربالگری سرطان رحم، با کمک اعضای هیات علمی خود و دانش بومی توانسته است این آزمایش را در بالاترین سطح و با استانداردهای جهانی در آزمایشگاه رصد مستقر نماید و با افتخار اعلام می نماید که توانسته با پیاده سازی این روش در ایران هزینه های انجام آزمایش را به شدت کاهش دهد و از این رو گام مهمی در ارتقای سلامت برداشته باشد.
 شبکه آزمایشگاهی رصد افتخار تا اعلام نماید آزمایش بررسی کامل ژنوتایپ های HPV را به صورت Home Made توسط اساتید و محققان این شبکه با متد استاندارد جهانی در آزمایشگاه مستقر نموده و از این پس انجام این آزمایش با شرایط جدید در شبکه آزمایشگاهی رصد امکان پذیر خواهد بود. آزمایشگاه هایی که تمایل به ارسال نمونه های آزمایش خود به آزمایشگاه رصد را دارند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09121958247 تماس حاصل نمایند و یا با شماره 71365 بخش ارسال آزمایشگاه رصد تماس حاصل نمایند.