ویژه عموم

سلامت زنان

سلامت زنان

سلامت زنان، به دليل ويژگي‌هاي بيولوژيكي و نقش باروري آنهـا و همچنـين، نقـش محوري و اساسي آنها در ارائة مراقبت‌هاي سلامت در خانواده و جامعه با مردان متفـاوت بوده و اهميت ويژه‌اي دارد

ادامه مطلب

دیابت

دیابت

اگر انسولين به ميزان کافي توليد نشود، يا هورمون انسولين وظيفه خود را به خوبي انجام ندهد، گلوکز قادر نيست به درون سلول‌هاي بدن وارد شود و در خون باقي خواهد ماند. در اين صورت قند خون شما افزايش پيدا خواهد کرد

ادامه مطلب

اختلالات ژنتیکی

اختلالات ژنتیکی

ژن ها بلوک های ساختاری وراثت هستند. آنها از والدین به کودک منتقل می شوند. ژنها حاوی DNA هستند، که مسئول ساخت پروتئین ها هستند. پروتئین ها اعمال بسیاری را در سلول ها انجام می دهند. آنها مولکول ها را از یک مکان به مکان دیگر جا به جا میکنند، سموم را تجزیه کرده و نقش محافظت کننده نیز دارند.

ادامه مطلب

سلامت مردان (هفته جهانی سلامت مردان)

سلامت مردان (هفته جهانی سلامت مردان)

هفته جهانی سلامت مردان هر ساله از 24 تا 31 خرداد (10 تا 16 ژوئن) آغاز میشود. هدف از هفته سلامت مردان، افزایش آگاهی از مشکلات بهداشتی قابل پیشگیری و تشخیص زود هنگام و درمان بیماری های مردان است.

ادامه مطلب

کبد و بیماری های کبدی

کبد و بیماری های کبدی

کبد سنگین ترین غده به وزن 1500 گرم در زیر دیافراگم در قسمت راست و بالای شکم واقع شده است و دو لوب اصلی، راست و چپ دارد. رنگ آن در حالت تازه قرمز تیره یا قهوه ای متمایل به قرمز است که علت آن جریان خون خیلی زیاد مي باشد.

ادامه مطلب